یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

پیشنهادها: دعوت از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار اخیرشان با دانشجویان از آنها خواستند تا مسئولان مملکتی را به دانشگاه های شان دعوت و از آنها درباره مسائل مهم کشور سوال کنند.

و به مسئولان نیز گفتند که «باید شرکت کنند»

«از مطالب ديگرى كه گفته شد، مسئله‌ى حضور مسئولان در دانشگاه است. اين اشكال كاملاً وارد است. من عقيده‌ام اين است كه مسئولين بايد در دانشگاه‌ها شركت كنند؛ رؤساى سه قوه، مسئولين ميانى، رئيس صدا و سيما، مسئولين سپاه و نيروهاى مسلح؛ اينها بروند با دانشجوها جلسه بگذارند و حرفهاى گفتنىِ دانشجوها را بشنوند. و من به شما عرض بكنم؛ آنها هم براى دانشجوها حرفهاى گفتنى زيادى دارند. هيچ چيزى جاى اين گفتگوى رو در رو و چهره به چهره را نميگيرد. …….. اين كار تأثير دارد؛ هم آنها ميشنوند، هم ميشنوانند. خيلى از مطالبى، ابهامهائى، سؤالهائى كه امروز در ذهن نسل جوان ما در جريان است، در توضيحات مسئولين، اين سؤالها پاسخ داده خواهد شد؛ ابهامها و گره‌ها باز خواهد شد. من آن وقتى كه توانائى جسمى بيشترى داشتم، زيادتر در دانشگاه‌ها شركت ميكردم؛ الان هم واقعاً اگر بتوانم و مجال و وقت باشد، دوست دارم در فاصله‌هاى نزديك به نزديك در دانشگاه شركت كنم؛ منتها ديگر حالا «لا يكلّف اللّه نفسا الّا وسعها»؛(1) از مثل من و سنين من و اشتغالات من، گمان نميكنم جوانها خيلى انتظاراتى داشته باشند؛ اما مسئولين كشور نه، ميتوانند و بايد شركت كنند. من الان هم از همين جا به مسئولين سفارش ميكنم كه در جلسات دانشجوئى شركت كنند؛ بيايند، بشنوند از دانشجوها، و بگويند به دانشجوها.»[1]

—————————-

لذا به دانشجویان دغدغه مند دانشگاه ها و نیز طلاب حوزه ها پیشنهاد می شود، که از آقای دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت نمایند، تا ایشان همه را نسبت به وضعیت پیشرفت قرارگاه فرهنگ؛ و نیز پیاده سازی مدیریت جامع فرهنگ در کشور مطلع سازند.

ایشان مدتی قبل، بعد از مطالبه چندین باره رهبری (مدظله العالی) درباره راه اندازی قرارگاه فرهنگ، گفته بودند که ما هنوز قرارگاه فرهنگ نشده ایم!

«شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی راهبردی و استراتژیك است؛ یعنی تعبیه شدن یك نهاد راهبردی در ساختار كلان اداره‌ی كشور با رویكرد علم و فرهنگ. در مورد چرایی و چگونگی این شورا نیز باید گفت این تدبیر را امام خمینی اندیشیدند و شورا بر اساس اندیشه‌ی ایشان شكل گرفت. این شورا فقط یك دبیرخانه نیست، بلكه همان قرارگاه اصلی است كه رهبر انقلاب فرمودند. منتها هنوز تا رسیدن به آن سطحِ قرارگاهی فاصله دارد.»[2]

—————————-

اگر دشمنان فرهنگی مان بیش از بیست سال است که تهاجم فرهنگی شان را آغاز نموده اند (که نموده اند)، بالاخره کی قرار است قرارگاهی برای مقابله با آن شکل بگیرد?!

آیا پس از نابودی همه دارایی هایمان؛ که همان جوانان مان هستند؟

لطفا آقای مخبر جواب دهند.

 

 


[1] مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان-16/05/1391

[2] http://farsi.khamenei.ir/others-dialog?id=12617

همچنین ببینید

طاغوت صهیونیسم و پاسخ به یک شبهه

در ادامه مباحث شیطان شناسی و شیطان ستیزی در اینجا می خواهیم به یک شبهه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *