جمعه 24 فروردین 1403

با آمریکایی ها دست بدهید و بعد انگشتانتان را بشمارید

آیت الله جوادی آملی: «آمریکایی ها خیال نکنند اگر ما با آنها مذاکره کردیم و دست دادیم یعنی اینکه به آنها اعتماد داریم بلکه این از ادب، درایت و عقلانیت ماست که انسان مذاکره کند، دست بدهد و بعد انگشتانش را بشمرد!»

به گزارش خبرنگار اسراء نیوز؛ حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار با دکتر ظریف، وزیر خارجه در خصوص توافقنامه هسته ای ایران و گروه 5+1، فرمودند:


تجربه های تاریخی تلخ از حضور آمریکا در کشور ما، مانند کودتای ننگین 28 مرداد 1332 ما را کاملا به امریکایی ها بی اعتماد کرده است.

ایشان افزودند: آمریکایی ها خیال نکنند اگر ما با آنها مذاکره کردیم و دست دادیم یعنی اینکه به آنها اعتماد داریم بلکه این از ادب، درایت و عقلانیت ماست که انسان مذاکره کند، دست بدهد و بعد انگشتانش را بشمرد!

ایشان خاطر نشان کردند: این نظام، نظامی الهی است لذا هرگز زیر بار ظلم نمیرویم و آزادانه زندگی میکنیم ودر عین حال که حقوق دیگران را به رسمیت می شناسیم دنیا نیز باید حقوق ما را به رسمیت بشناسد.

معظم له به بیان حدیثی از حضرت امیر علیه السلام پرداختند و فرمودند:
حضرت امیر علیه السلام می فرمایند: اگر کسی حق دیگری را به رسمیت بشناسد و آن دیگری حق او را به رسمیت نشناسد، این بردگی است، و دین با بردگی موافق نیست.

حضرت آیت الله جوادی آملی اظهار داشتند:
ما در طول هشت سال دفاع مقدس به جهان ثابت کردیم که هیچ ترسی از دنیا نداریم، لیکن رعایت ادب یک وظیفه بین المللی و از دستورات رسمی دین مبین اسلام است لذا ما با دنیا با رعایت ادب و در عین حال عاقلانه و عالمانه تعامل می کنیم.

ایشان تیم مذاکره کننده هسته ای را به هوشیاری در برابر دشمن توصیه کردند و فرمودند:
در جریان مذاکرات هسته ای همواره با مسئولین دلسوز نظام خصوصا رهبری مشورت کنید و همواره یک گروه از دانشمندان و متخصصین هسته ای را در کنار تیم مذاکره کننده داشته باشید.

صداقت آمریکایی

معظم له با بیان این مطلب که فقه اسلامی اجازه ساخت بمب اتم را نمی دهد فرمودند:
ما انرژی هسته ای را برای پیشرفت و منافع مملکت خود می خواهیم و دین اجازه ساخت بمب اتم را به ما نمی دهد و ما نیز نیازی به این گونه سلاح ها نداریم، چون اعتماد و توکل ما به خدای سبحان است و خداوند خود حافظ خون پاک شهدایی است که برای برپایی این نظام شهید شده اند.

در ابتدای این دیدار، دکتر ظریف با تشکر از حمایت ها و رهنمودهای ایشان در طول مذاکرات هسته ای، گزارشی از مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 ارائه داد و تاکید کرد: همواره در طول مذاکرات سعی شده تا عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران حفظ شود، و بر حقوق هسته ای خود پافشاری و تاکید می کردیم ، هر چند این توافق ، قدم اولیه ما بوده است.

وی همچنین از حضرت آیت الله جوادی آملی درخواست نمود تا در حوزه نظریه پردازی سیاست خارجی مبتنی بر دیدگاه ها و نظریات اسلامی راهنمایی های لازم را بیان نمایند.

همچنین ببینید

سخنان حکیمانه به روز شد

سخنان حکیمانه به روز شد 1402/05/21

یک نظر

  1. احسنت👍👍👍👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *