دوشنبه 28 خرداد 1403

شهید عطری

 شهیدی که قبرش همیشه بوی عطر می دهد!

می‌گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر ( ص ) در صدر اسلام، «غسیل الملائکه»[1] بوده است. در تاریخ اسلام آمده که حنظله غسیل الملائکه که از یاران جوان پیامبر بود، شب قبل از جنگ احد ازدواج می‌کند و در حجله می‌خوابد. فردا صبح، زمانی که لشکر اسلام به سمت احد حرکت می‌‌کرد، برای رسیدن به سپاه بسیار عجله کرد و بنابراین نرسید که غسل کند. او در این جنگ شهید شد و ملائکه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند. پیکر او بوی عطر گرفته بود که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد. حالا گفته می‌شود شهید سید احمد پلارک عزیز هم اینچنین است و برای همین است که همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است. کسانی که زیاد بهشت زهرا می‌روند به این شهید والا مقام میگویند شهید عطری.

خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارک نذر و نیاز می‌کنن و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خواهند. او معجزه خداست.

شهید احمد پلارک متولد 1344/2/7 و اصالتاً تبریزی بوده است. ایشان فرمانده آر پی جی[2] زن های گردان عمار در لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود. شهید پلارک سال 1366/1/22 در عملیات کربلای 8 (شلمچه)، به شهادت رسید.  الان هم در «عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»[3] است. پیکر مطهرش هم در بهشت زهرای تهران، قطعه 26 – ردیف 32 – شماره 22، معطّر آرمیده است.

متن زیر دست نوشته شهید سید احمد پلارک است که در کنار قبر ایشان نیز قرار داده شده است.

………………………………….

……………………

………

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ستایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نمود و اگر ما را هدایت نمی کرد، ما هدایت نمی شدیم. السلام علیک یا ثارالله، ای چراغ هدایت و کشتی نجات، ای رهبر آزادگان، ای آموزگار شهادت بر حران. ای که زنده کردی اسلام را با خونت و با خون انصار و اصحاب باوفایت. ای که اسلام را تا ابد پایدار و بیمه کردید. ( یا حسین دخیلم ) آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیّت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان بر روی مادر شیعیان زده، برای انتقام آن بازوی ورم کرده میرویم، برای گرفتن انتقام آن سینه سوراخ شده می رویم. سخت است شنیدن این مصیبت ها. خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کن، تا بتوانیم برای یاری دینت بکار ببندیم. خدایا به ما توفیق اطاعت و فرمانبرداری به این رهبر و انقلاب عنایت بفرما. خدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضی بفرما و ما را به آنها ملحق بفرما.

خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم، جز معصیت چیزی ندارم و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستارالعیوبی را بر می داشتی میدانم که هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند هیچ، بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم. خدایا به کرمت و مهربانیت ببخش آن گناهانی که مانع از رسیدن بنده به تو می شود. الهی العفو…

بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید ( امام دوستت دارم و التماس دعا دارم ) که میدانم بر سر قبرم می آید.

                                                                                              ظهر عاشورا 24/6/1365

 

شهید پلارك از زبان مادر گرامی اش: از 13 سالگی تا به هنگام شهادت (23 سالگی) نماز شبش ترك نگردیده بود. شب های بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می كرد و اشك می ریخت… اشكهای شهید سید احمد پلارك امروز رایحه معطری است كه انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش میكند. تشریف ببرید زیارت كنید. آنگاه مطمئن باشید با خلوص بیشتری پرودگار بلند مرتبه را عبادت می كنی.[4]

 

روحمان با یادش شاد

ندارم هیچگونه توشه راه               بجز لاتقنطوا من رحمه الله[5]

 
 


[1] غسیل الملائکه به کسی می‌گویند که ملائکه غسلش داده‌ باشند.

[2]  RPG یک سلاح موشک انداز ضد تانک است که توسط بسیجی ها در دفاع مقدّس استفاده می شد.

[3]   وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلُوا في‏ سَبيلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ. ترجمه:  (اى پيامبر!) هرگز گمان مبر كسانى كه در راه خدا كشته شدند، مردگانند! بلكه آنان زنده‏ اند، و نزد پروردگارشان روزى داده می ‏شوند. (آل ‏عمران : 169)

[4] www.askquran.ir

[5]   قُلْ يا عِبادِيَ الَّذينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَميعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحيمُ
بگو: «اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده ‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را می ‏آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است. (الزمر : 53)

 

همچنین ببینید

طاغوت صهیونیسم و پاسخ به یک شبهه

در ادامه مباحث شیطان شناسی و شیطان ستیزی در اینجا می خواهیم به یک شبهه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *