دوشنبه 28 خرداد 1403

عالمان متهتّک و جاهلان متنسّک

امروز انقلاب اسلامی دوران رو به رشد و اعتلای خود را می گذراند و بسوی اوج و کمال در حال پرواز است. بیداری های اسلامی، اقبال مردم دنیا به اسلام، پدیدار شدن فرهنگ انتظار برای اصلاح اوضاع جهان و … . این را دشمنان اعتراف می کنند، دوستان هم که جای خود.

قلدران جهانی هم که هنوز در رویای دوران استعماری گری خود در هند و پاکستان و مراکش و یمن و ایران و الجزایر و لیبی و …. هستند، در باتلاقی گرفتار شده اند؛ که اگر با این حرکت ها مقابله کنند باعث بیداری بیشتر می شود، و اگر مقابله نکنند باز هم بیداری بیشتر.

لذا یکی از راههای اصلی دشمنان اسلام ایجاد اختلافات درونی است؛ و به همین اختلافات امید دارند. آن هم به واسطه عالمان متهتّک و جاهلان متنسّک!

به صحبت های شیخ الازهر در دیدار با رییس جمهور کشور، که اخیراً در مصر برگزار شده توجّه کنید. از توهین به خلفا و همسر پیامبر (عایشه) شکایت دارد و آن را بهانه حمله به انقلاب اسلامی می کند.

مسائل یکشنبه سیاه! مجلس را بیاد آورید.

حرکت های اختلاف آفرین مراسم  22 بهمن امسال را هم که حتماً شنیده اید.

و ……….

……………………………..

خطابی به خواص

اگر خود را دلسوز اسلام می دانید، مراقب دشمن اصلی اسلام باشید. همانهایی که قرآن سوزی راه می اندازند. همانهایی که کاریکاتور پیامبر اکرم (ص) را می کشند. همانهایی که مسلمین را در سراسر دنیا (کوزوو، عراق، افغانستان، میانمار، فلسطین و … ) به خاک و خون می کشند و از قاتلین حمایت می کنند.

وقتی خداوند می فرماید که با اهل کتاب متحد شوید، چرا با مسلمین متحد نشویم؟! «قُلْ يا أَهْلَ الْكِتابِ تَعالَوْا إِلى‏ كَلِمَةٍ سَواءٍ بَيْنَنا وَ بَيْنَكُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللَّهَ وَ لا نُشْرِكَ بِهِ شَيْئاً وَ لا يَتَّخِذَ بَعْضُنا بَعْضاً أَرْباباً مِنْ دُونِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ »[1]

«بگو: «اى اهل كتاب! بياييد به سوى سخنى كه ميان ما و شما يكسان است كه جز خداوند يگانه را نپرستيم و چيزى را همتاى او قرار ندهيم و بعضى از ما، بعضى ديگر را- غير از خداى يگانه- به خدايى نپذيرد.» هر گاه (از اين دعوت،) سرباز زنند، بگوييد: «گواه باشيد كه ما مسلمانيم!» (64) »

و اگر خود را دلسوز اسلام و انقلاب اسلامی می دانید، دعواهای داخلی نظام را هم کنار بگذارید.

اگر عقلانی بنگرید، وحدت شرط عقل است؛ و اگر ولایی بنگرید، ولی فقیه امر به وحدت و نهی از اختلاف کرده است.

مگر این حرف اخیرشان را نشنیده اید؟! «از امروز تا روز انتخابات، هر کسى احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده»

لذا اگر خواص در هر سطح و جایگاهی به ضرورت های عقلی و ایمانی پایبند نباشند، خود را جزو عالمان متهتّک بدانند. ملت نیز چنین خواهد دانست!

خطابی به عوام

همان حرف های بالایی، بعلاوه اینکه مراقب باشیم جاده صاف کن عالمان متهتّک نشوید. کسانی که در صدد تحریک عوام و سوء استفاده از احساسات و عواطف و حساسیت های قومی و قبله ای و … مردم هستند. شاخص و قطب نمای حرکت فقط ولایت فقیه و بس. «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»

………………………….

سخن آخر، از زبان امام همیشه جاودانمان؛

«امروز هم ما مبتلای به همین معنا هستیم که با اسم اسلام می خواهند نگذارند که حکومت اسلام محقق بشود یک دسته غیر متوجّه و جاهل، و یک دسته عالم متهتّک. پیغمبر اکرم فرمود که، منقول از ایشان است که دو طایفه کمر من را شکستند؛ آن عالم هائی که متهتّک هستند و آن جاهل هایی که متنسّک هستند. و من نمی دانم اسلام از کدام طایفه بیشتر صدمه دیده است، آیا از عالم متهتّک یا جاهل متنسّک. در هر صورت از هر دو طایفه صدمه دیده است اسلام. و این هم هست و بعدها هم خواهد بود و خواهد بود حتّی در زمان حضور حضرت ولی امر که در بعضی روایات هست که علما تکفیرش می کنند. این ابتلایی است که در دنیا هست. شیطان هم از اول به خدا عرض کرد تهدید کرد خدا را که من تا آخر نمی گذارم کار انجام بگیرد و خیلی هم موفق است. ما باید توجّه بکنیم به اینکه مسائلی که خودمان داریم چی هست. باید ایران بداند که دست هایی در کار است تا حتی بین خانه ها اختلاف بیندازد ما گمان نکنیم که دست های قدرت های بزرگ قطع شده است از اینجا. ملت ایران باید توجه کنند به اینکه توطئه ها هست الان.»[2]


[1] آل‏ عمران : 64

[2] امام خمینی (ره) در هفته وحدت 9/2/1363 : صحیفه نور جلد18 صفحه268 الی 272

همچنین ببینید

طاغوت صهیونیسم و پاسخ به یک شبهه

در ادامه مباحث شیطان شناسی و شیطان ستیزی در اینجا می خواهیم به یک شبهه …

2 نظر

  1. A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this article.

  2. I simply want to tell you that I am newbie to blogs and truly savored this blog site. Likely I’m going to bookmark your blog . You definitely have wonderful articles and reviews. Bless you for sharing with us your web-site.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *