پنج‌شنبه 7 مهر 1401

نکات کلیدی نظام سازی: نکته ششم

اگر چه همواره طراحی و بهینه سازی سیستم یکی از آرزوهای هر مدیر توانا و خردمندی بوده، لیکن یکی از چالش های مهم در بهینه سازی سیستم ها و نظامات موجود مقاومت و کارشکنی افراد ذی نفوذ در سازمان است، که منافع شان تهدید می شود! این مطلب به خصوص در سازمان هایی که دارای عمر بیشتری هستند، و یا گردش مالی بالاتری دارند، و یا مرکز قدرت (اقتصادی، سیاسی، …) هستند؛ شدیدتر و جدّی تر است.

چرا که اوّلاً در هیچ سیستمی نمی توان منکر وجود افراد سودجو و منفعت طلب گردید. زیرا در عالم ممکنات زندگی می کنیم، و خداوند این جهان را صحنه امتحان قرار داده و افراد را مخیّر به انتخاب. البته در سازمان های مختلف این میزان کم و زیاد دارد، ولی .. .

لذا بدیهی است هر گونه اصلاح در سازمان می تواند با منافع این افراد سودجو و منفعت طلب در تعارض قرار گیرد؛ و از اینجاست که مشکلات شروع می شود. این افراد برای حل مشکل خود در سازمان از روش های مختلفی استفاده خواهند نمود.

1- حذف ایده: نسبت به ایده های اصلاحی مقاومت نشان داده و سعی در ارائه توجیهات به ظاهر منطقی برای رد ایده اصلاحی سیستم می نمایند.

2- همراه سازی تیم طراح: اگر نتوانند ایده را حذف کنند، سعی در همراه سازی تیم می نمایند.

3- حذف تیم طراح: اگر فرد همراه نشد، سعی در حذف او خواهند گرفت. در این مسیر از روش های غیر اخلاقی و غیر اصولی برای زیر سوال بردن فرد استفاده می نمایند.

4- …………………….

خلاصه اینکه از هر روشی برای جلوگیری از اعمال تغییرات و اصلاحات ساختار و روشی در سازمان جلوگیری می نمایند.

 

و اما راهکار برخورد با این مشکل.

 برای برخورد با این چالش راهکارهای زیر وجود دارد.

 1- زمینه سازی و آماده سازی ذهنی مدیران عالی و میانی سازمان

2- فرهنگ سازی موضوع نظام سازی در سازمان

3- همراه سازی مدیران و کارشناسان سازمان

 

همچنین ببینید

نقدی بر تصمیم اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر حذف اعضای حقوقی‌اش

به نقل از جامعه خبری تحلیلی الف علی ماهرالنقش بر اساس شنیده‌های مورد وثوق، شورای …

یک نظر

  1. Thinking like that is really amazing