جمعه 4 فروردین 1402

وزیرارشاد: در جبهه جنگ نرم وجود قرارگاه فرهنگی ضروری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هم اکنون در یک جنگ نابرابر نرم قرار داریم ، تصریح کرد که در جبهه جنگ نرم ، وجود یک قرارگاه فرهنگی گسترده با حمایت و پشتیبانی قوی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،’‌سید محمد حسینی’‌ شامگاه دوشنبه با بیان این مطلب در جمع مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای سراسر کشور و جمعی از مسئولان رسانه ها و مطبوعات افزود: در این برهه از زمان همگان وظیفه داریم که از آرمانها و دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی صیانت کرده و با به کارگیری همه ظرفیت ها، فرهنگ اصیل و غنی اسلامی-ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.
وی به افق های روشن پیش رو اشاره کرد و گفت: اینکه امروز اکثرکشورهای دنیا به ویژه کشورهای مسلمان نظام ایران و انقلاب اسلامی را الگو و الهام بخش خود قرار داده اند، نشانگر جایگاه و عظمت این نظام مقدس و اثبات آن نزد جهانیان است.
حسینی خاطر نشان کرد:نباید به وضع موجود بسنده کرد بلکه ضروری است عزم و اراده خود را چند برابر کرده و علاوه بر مبارزه با دشمنان اسلام ، با تمام توان و قوا از این نظام مقدس دفاع و صیانت کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هریک از ما وظیفه و رسالت خطیری برعهده داریم که باید در عمل به وظایف خود کوشا باشیم ،تصریح کرد:  خروجی و محصولات کار باید به گونه ای باشد که هم رضای خدا و هم رضایت خلق خدا را به همراه داشته باشد.
وی اضافه کرد: دشمن همیشه در جبهه باطل وجود داشته و در مراحلی نیز انسانها را به عناوینی دچار وسوسه کرده اند، ولی در مقابل نیز تجربه ثابت کرده نتیجه کارها و فعالیت ها جدی و کارآمد بسیار تاثیرگذار است.

منبع خبر:

http://www.farhang.gov.ir/newsdetail-10030-fa.html

همچنین ببینید

نقدی بر تصمیم اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر حذف اعضای حقوقی‌اش

به نقل از جامعه خبری تحلیلی الف علی ماهرالنقش بر اساس شنیده‌های مورد وثوق، شورای …